Facebook Twitter Google+ Youtube Pinterest
Ulusal Şair Ve Yazarlar Birliği
Son Dakika
Bizden Haberler1802 Okuma     30.12.2015 - 12:41:05

Yeni Başkanımız Seçildi: Mehmet Selçuk Batal

Ulusal Şair ve Yazarlar Birliği´nin 30 Aralık 2015 Çarşamba günü yapılan olağan genel kurul toplantısında 2016-2020 dönemi yeni başkanı seçildi.

Yeni Başkanımız Seçildi: Mehmet Selçuk BatalUlusal Şair ve Yazarlar Birliği tarafından gerçekleştirilen 2015 yılı Dönem Sonu İstişare ve Olağan Genel Kurul Toplantısı´na aralarında ulusal yazar ve şairlerimizin de bulunduğu üyelerimizin yanı sıra, ülkemizin önde gelen sanatçıları da iştirak etmişlerdir.

Yapılan istişare toplantısında; faaliyetlerimizin artırılarak devam etmesi, büyükşehirlerimizin dışındaki şehirlerde de temsilcilikler açılması ve organizasyon faaliyetlerinin yapılması, sosyal medya reklam kampanyalarının düzenlenmesi konularında görüşler belirtilmiştir.

İstişare toplantısının ardından yapılan olağan genel kurulumuzda; üyelerimizin önerisi ile tek aday olarak gösterilen ülkemizin yetiştirmiş olduğu değerli şair, yazar ve senaristimiz Mehmet Selçuk Batal, oyların tamamını alarak 2016-2020 dönemi yeni genel başkanımız olarak seçilmiştir.

Yeni genel başkanımıza görevinde başarılar diler, tüm Ulusal Şair ve Yazarlar Birliği ailesine mutlu yıllar dileriz.

Mehmet Selçuk Batal Kimdir?

1981 yılında Erzincan´lı bir ailenin ikinci çocuğu olarak şiddet, yasaklar ve korkularla dolu bir dönemde İstanbul´da hayata gözlerini açan Mehmet Selçuk Batal, ilk ve orta öğrenimini İstanbul´da, yüksek öğrenimini Ege Üniversitesi´nde, akademik çalışmalarını Sunhill University´de tamamladı. 2002 yılında gazeteciliğe başladı. Bir çok medya kuruluşunda yöneticilik, editörlük ve genel yayın yönetmenliği yaptı.

2003 yılında ulusal bir radyo kanalında asistanlık ile başladığı radyoculuğa, daha sonraları radyo programcısı olarak devam eden Mehmet Selçuk Batal, çeşitli radyo kanallarında, panel, seminer, konferans ve etkinliklerde konuşmacı ve yorumcu olarak bulundu.

2004 yılında ünlü radyo programcısı, sanatçı ve yazar Erkan Koç´un başkanlığında düzenlenen Ulusal Şiir ve Öykü Yarışması´nda jüri üyesi olarak görev yaptı, yarışma kitabının hazırlanmasına katkıda bulunarak editörlük görevini üstlendi.

Vatani görevini 2005-2006 yıllarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi´nde yerine getirdi; çok sayıda takdir belgesi, çeşitli hediyeler ve Üstün Hizmet Belgesi ile onurlandırıldı.

Şiir ve denemelerinin bir kısmına 2006 yılı Edebiyat Antolojisi´nde yer verildi. 2007 yılında Şiir Dalında 2.´lik, 2009 yılında Deneme Dalında 1.´lik, 2012 yılında ise Şiir Dalında 1.´lik ödülü aldı ve Ulusal Şair ve Yazarlar Birliği tarafından "Yılın En İyi Genç Şairi" seçildi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Türk Kızılayı, Tema Vakfı, İstanbul Genç İşadamları Derneği ve Ulusal Şair & Yazarlar Birliği´nin yüksek kurul üyesi olan Mehmet Selçuk Batal´ın yayınlanmış beş kitabı ve görsel eğitim setleri bulunmaktadır.

Avrupa Yüksek Öğrenim ve Akreditasyon Kurumu Türkiye Masası Şefliğinin yanı sıra, halen bir teknoloji ve eğitim firmasında kurucu yönetim kurulu başkanlığı, özel ve kamu kurumlarında öğretmenlik ve teknik danışmanlık görevlerine de devam etmekte olup; Kişisel Gelişim, Web Teknolojileri ve Sosyal Medya konularında seminer, panel ve söyleşilere konuşmacı olarak katılmaktadır.

Haber Kaynağı: Ulusal Şair ve Yazarlar Birliği